Panujące niskie temperatury w całym kraju to wyzwanie dla kierowców posiadających samochody napędzane olejem napędowym. Statoil Poland specjalnie na mrozy przygotował arktyczny olej napędowy DieselGold z temperaturą blokady zimnego filtra (CFPP) do –40°C[1]. Paliwo to jest dostępne na 103 stacjach Statoil w Polsce.

Arktyczny DieselGold jest oparty na oleju napędowym klasy arktycznej, dzięki czemu zapewnia najwyższą ochronę przed mrozami i zmniejsza ryzyko unieruchomienia pojazdu.

Skład arktycznego DieselGold został skomponowany tak, aby zapewnić ekstremalne właściwości niskotemperaturowe. Dzięki obniżonej temperaturze mętnienia oraz temperaturze blokady zimnego filtra, uruchomienie pojazdu z tym paliwem będzie możliwe nawet gdy temperatura spadnie do –40°C[2].

Celem Statoil Poland jest zapewnienie dostępności arktycznego DieselGold nie tylko w regionach narażonych na występowanie najniższych temperatur, ale wszędzie tam gdzie klienci oczekują ponadstandardowej jakości oraz pewności prawidłowego działania samochodów.