Ostatni tydzień upłynął pod znakiem obniżek cen na stacjach. Ceny benzyny Eurosuper 95 są średnio o 1 grosz na litrze niższe niż przed tygodniem, natomiast ceny oleju napędowego o 2 grosze na litrze. Tym samym za litr Eurosuper 95 płacimy średnio 5,84 zł, a oleju napędowego – 5,74 zł

Oceniając skalę zmian średniego poziomu cen benzyn i diesla w tym tygodniu możemy odnieść wrażenie, że ceny paliw nie zmieniły się. Sytuacja wygląda nieco inaczej. Na części stacji ceny rzeczywiście stoją w miejscu, jednak tam gdzie właściciele zdecydowali o obniżkach ich skala sięgała 3 – 7 groszy na litrze, a nie nielicznych stacjach ponad 10 groszy na litrze.

W przypadku oleju napędowego w województwie śląskim, jako jedynym, średnia cena litra tego paliwa średnia cena kształtuje się na poziomie 5,67 zł/l, co oznacza spadek o 5 groszy na litrze w skali tygodnia. Najdroższy olej pozostał w województwie zachodniopomorskim, gdzie kosztuje średnio 5,82 zł/l.

W przypadku benzyny bezołowiowej 95 najmniej, średnio 5,79 zł/l, płacą mieszkańcy województwa śląskiego, natomiast najwięcej tj. średnio 5,87zł/l mieszkańcy województw świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego.