Benzyna podrożała. Duża nerwowość na rynkach surowcowych, na szczęście dla kierowców, nie przeniosła się gwałtownie na stacje. Ruchy cen paliw obserwowane w tym tygodniu doprowadziły co prawda do wzrostu średniego poziomu cen benzyn Eurosuper 95 i Super Plus 98 odpowiednio o 2 i 1 grosz na litrze, ale w odniesieniu do wzrostu cen ropy to zmiany niewielkie. Obecnie za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 5,64 zł i bezołowiowej 98 – 5,84 zł. Kolejny tydzień na niezmienionym poziomie utrzymują się ceny diesla i autogazu, tj. odpowiednio 5,76 zł/l i 2,85 zł/l.

W mijającym tygodniu kontynuowane były podwyżki na rynku hurtowym, jednak tempo wzrostu w porównaniu z poprzednimi tygodniami zmalało. Udało się to niemal wyłącznie dzięki umocnieniu złotego wobec dolara. O ile jeszcze w ubiegłym tygodniu dolar był wyceniany na poziomie nawet 3,25 PLN, to teraz za dolara na rynku międzybankowym płacimy niewiele ponad 3,10 PLN.

Uwzględniając piątkowe zmiany na rynkach ropy i walutowym, z dużym prawdopodobieństwem możemy oczekiwać spadku hurtowych cen paliw jeszcze na koniec tego tygodnia, a w konsekwencji oddalenie znaczącego wzrostu cen na stacjach w przyszłym tygodniu.