RYNEK – POJAZDY DŁUGODYSTANSOWE

Sprint

Sytuacja na rynku ciężarówek wróciła do normalności. Ciągniki wiodą prym. Podwozia dążą do stabilizacji. Rok 2011 to kolejny spektakularny wzrost. Ponad 47%. Dało to sprzedaż na poziomie 16 764 pojazdów. Od lat liderem na rynku pojazdów o dmc powyżej 6 t jest MAN.

DŁUGODYSTANSOWE – PREZENTACJA

Miara zysku

Rosnące koszty paliwa zmuszają do poszukiwania rozwiązań, które złagodzą ich skutki. Niższe spalanie stało się celem wartym zachodu. Obecnie najważniejszym czynnikiem napędzającym nowe zakupy na rynku pojazdów ciężarowych jest obniżanie kosztów. Systematycznie rosnące koszty działalności transportowej, na co wpływają wyższe podatki, opłaty drogowe, autostradowe i oczywiście drożejące paliwo, nie pozostawiają wyboru.

WYDARZENIE – KONKURS

Volvo C30 dla najlepszego kierowcy

Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej, Drivers’ Fuel Challenge 2012 – startują już w marcu. W ubiegłym roku Volvo Trucks zapoczątkowało międzynarodowy konkurs na najoszczędniejszego kierowcę, zakładając, że będzie to wydarzenie cykliczne.

PRODUKT – AGREGATY CHŁODNICZE

Temperatura bez zmian

Kiedy kupujemy świeże mięso czy przetwory mleczne, nie zdajemy sobie sprawy, że to wszystko zawdzięczamy profesjonalistom „łańcucha zimna”.