Dzięki oponie Sport Maxx RT Dunlop przenosi na drogi technologie stosowane dotąd na torach wyścigowych Dunlop, jeden z wiodących producentów opon klasy premium, rozszerza swoją ofertę w Europie o model o wybitnie sportowym charakterze – oponę Dunlop Sport Maxx RT (Racing Technology). Model ten deklasuje konkurencyjne opony tej kategorii w wynikach hamowania na suchej i mokrej nawierzchni oraz
w zakresie oporu toczenia .
Dunlop Sport Maxx RT (Racing Technology) została zaprojektowana specjalnie z myślą
o amatorach aut o potężnych silnikach, którzy chcą spróbować swych sił w walce o pierwsze lokaty podczas najbardziej prestiżowych wyścigów świata.
„Dziedzictwo Dunlopa opiera się na doskonałej ofercie opon, tworzonej specjalnie z myślą o entuzjastach dynamicznej jazdy, oraz na osiągnięciach firmy w wyścigach. Dziś wprowadzamy do oferty nowy model opon o wysokich osiągach – Sport Maxx RT. Nowa linia jest wynikiem doświadczeń zebranych podczas 120-letniej obecności Dunlopa zarówno na torach, jak i drogach. To opona będąca owocem wielu lat pracy, wyróżniająca się dużym potencjałem, którą trzeba koniecznie przetestować” – powiedział Sanjay Khanna, Dyrektor zarządzający marki Dunlop.