Fulda, jedna z wiodących niemieckich marek oponiarskich, wprowadza oponę letnią z segmentu High Performance, czyli do samochodów o wysokich osiągach. Fulda EcoControl HP jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój tego segmentu rynku.
EcoControl została zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących dynamiczną i bezpieczną jazdę. Dzięki zaawansowanym technologiom (system AquaFlow, bieżnik EcoTread, nowoczesna mieszanka gumowa na bazie krzemionki) opona może pochwalić się krótką drogą hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Zastosowane w oponie technologie przyczyniają się również do uzyskiwania mniejszych oporów toczenia, a tym samym do redukcji zużycia paliwa.
Oponę Fulda EcoControl HP poddał szczegółowym testom niezależny Instytut Badawczy TÜV SÜD Automotive , uzyskując bardzo dobre rezultaty („dobrze zrównoważona opona wysokich osiągów”). Opona ta spełnia wysokie wymagania, o czym świadczą wyniki testów: dobre rezultaty z zakresu hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, jak i doskonałe parametry w obszarze oporów toczenia.