Policjanci zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy pobili kierowcę za rzekome zajechanie im drogi podczas przechodzenia przez jezdnię.

Przedwczoraj po południu dyżurny kaliskiej komendy został powiadomiony o pobiciu. Pokrzywdzony w zdarzeniu nie tracąc kontaktu wzrokowego ze sprawcami szedł za nimi i przekazywał te informacje policji. Dzięki temu mundurowi zatrzymali dwóch wskazanych mężczyzn. Podczas wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że pokrzywdzony jechał samochodem. W pewnej chwili zauważył pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Gdy ci przechodzili obok jego pojazdu usłyszał odgłos uderzenia w karoserie. Zatrzymał się i wysiadł by sprawdzić co się stało. Wtedy doszło pomiędzy kierowcą, a przechodniami do utarczki słownej po której mężczyźni zaczęli go bić i kopać. Następnie uciekli. Zostali zatrzymani niedaleko miejsca zdarzenia przez policjantów.

Jak oświadczyli, pobili kierowcę, gdyż ten zajechał im drogę. Po sprawdzeniu miejsca, gdzie do tego doszło, okazało się, że nie jest to miejsce wyznaczone jako przejście dla pieszych, a całe zajście jest wybrykiem chuligańskim dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego.