Nielegalny magazyn krajanki tytoniowej zlikwidowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Krakowie w Niepołomicach. W wyniku wspólnej akcji, przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu (7.02), funkcjonariusze zabezpieczyli 2,5 tony tytoniu o wartości ponad 1 mln 200 tys. złotych.

Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Krakowie zaowocowały zatrzymaniem dwóch osób podejrzanych o udział w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych oraz zlikwidowaniem tytoniowego magazynu. Podczas akcji funkcjonariusze celni użyli psa, specjalnie przeszkolonego do wykrywanie wyrobów tytoniowych. Argos, labrador służący w Izbie Celnej w Krakowie jednoznacznie wskazał w jednej z hal pomieszczenie, w którym przechowywano tytoń.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2.5 tony krajanki tytoniowej, gotowej do wyprodukowania kolejnej partii podrobionych papierosów. Według celników szacunkowa wartości nielegalnego tytoniu to ponad 1mln 200 tys. złotych. Funkcjonariusze obliczyli także, że uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu nieopłaconych podatków, w przypadku wprowadzenia krajanki na rynek, wyniosłyby co najmniej 1mln 400 tys. złotych.