*Firma wynajęła 1500 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i 200 m2 biurowej
*Nowy terminal znacznie poprawi jakość obsługi przesyłek drobnicowych oraz pozwoli na rozwój usług logistyki kontraktowej na terenie Lublina

Od 27 lutego br. lubelski oddział spółki przeniesie się do kompleksu magazynowego Agram. PEKAES wynajął 1 300 mkw. powierzchni magazynowej i 200 mkw. biur. Z usług lubelskiego oddziału klienci korzystają już od 8 lat.

Terminal przy ul Turystycznej 11 w Lublinie dysponuje 11 bramami, z których 8 przeznaczonych jest dla samochodów dystrybucyjnych, a 3 pod obsługę linii. Wykorzystanie dużej liczby bram poprawi skuteczność doręczeń przez skrócenie czasu załadunku na samochody dystrybucyjne. Hale o wysokości 6 metrów pozwolą niebawem dołączyć lubelskiemu oddziałowi do grona innych lokalizacji PEKAES w których świadczone są usługi logistyki kontraktowej.

– Przenosiny do kompleksu magazynowego to otwarcie nowego etapu w rozwoju spółki na wschodzie kraju. Przed niespełna ośmiu laty PEKAES rozpoczynał w 180 m2 magazynu. Dziś – w Agram – dysponujemy ponad 9-krotnie większą powierzchnią, dzięki której będziemy świadczyć kompleksowe usługi logistyczne – mówi Piotr Wojnarowicz, dyrektor logistyki PEKAES SA.