Na ręce bolesławieckiego komendanta policji wpłynęły podziękowania od niemieckiej policji za pomoc w realizacji sprawy kradzieży sprzętu rolniczego.

21 lutego 2012 r. do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wpłynęły podziękowania dla polskich policjantów. Dziękowali – niemieccy funkcjonariusze – za pomoc i zaangażowanie w sprawę kradzieży ciągnika rolniczego z przyczepą i odzyskanie skradzionego sprzętu. Podziękowania za pośrednictwem komendanta skierowane zostały między innymi do policjantów wydziału kryminalnego KPP Bolesławiec.

Sprzęt o wartości ponad 500 tysięcy złotych został odzyskany dzięki pracy bolesławieckich policjantów przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu i policjantów z województwa wielkopolskiego.

Do kradzieży ciągnika z przyczepą z terenu Niemiec, doszło jesienią ubiegłego roku. Policjanci podjęli szereg czynności i namierzyli skradziony pojazd między innymi na podstawie ogłoszenia na jednym z portali aukcyjnych, a następnie odzyskali skradzione mienie.