Szczecińscy policjanci odzyskali BMW X6, które zostało skradzione na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, jeden z nich był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania i dwoma listami gończymi. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się, gdy szczecińscy wywiadowcy zauważyli przewożony na auto-lawecie samochód BMW X6. Podejrzenia wzbudził fakt, iż na transportowanym pojeździe nie było tablic rejestracyjnych. Policjanci przystąpili do kontroli. W samochodzie były trzy osoby. Nikt nie posiadał dokumentów na holowane auto. Kierujący, 36-letni pyrzyczanin tłumaczył, że świadczy usługę transportową na prośbę znajomego prowadzącego warsztat samochodowy. Właściciel warsztatu oświadczył , że jemu zlecono usługę naprawy pojazdu. W tym celu musiał przemieścić pojazd.

Z uwagi na fakt, że samochód był znacznej wartości, a wewnątrz widoczne były rozebrane moduły elektroniczne, nauczeni doświadczeniem policjanci dokonali sprawdzeń i ustalili, że przedmiotowy pojazd został skradziony na terenie Niemiec.