Wczoraj Sąd Rejonowy w Kwidzynie aresztował na dwa miesiące 19-latka, który z bronią w ręku wszedł na teren stacji paliw w Kwidzynie i usiłował zabrać utarg. Sprawca już cztery dni po zdarzeniu został zatrzymany przez kryminalnych. Teraz mieszkańcowi gminy Kwidzyn grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło w nocy z 9/10 lutego br. w Kwidzynie. Jak ustalili policjanci na teren jednej ze stacji benzynowych wszedł zamaskowany szalikiem bandyta posługujący się wiatrówką. Mężczyzna zażądał wydania pieniędzy od pracownika stacji oraz w jego kierunku oddał strzał, nie osiągając swojego celu uciekł.

Praca kwidzyńskich kryminalnych pozwoliła już po czterech dniach zatrzymać przestępcę. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn. Podczas przesłuchania wyszło na jaw, że młody mężczyzna na początku lutego br. włamał się do sklepu na stacji paliw w Rakowcu, skąd ukradł alkohol i papierosy warte 3 tys. złotych. Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet służący do napadu.