Już po raz piąty Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który reprezentował będzie Polskę w Wielkim Finale Europejskim organizowanym we wrześniu w Szwecji.

Konkurs Kierowców Scania odbędzie się w tym roku w 39 krajach na całym świecie, według przewidywań ponad 55 000 młodych kierowców zgłosi się do konkursu aby zawalczyć o prestiżowy tytuł oraz nagrodę główną – nową Scania serii R o przybliżonej wartości 100 000 Euro.

YETD 2012 to nie tylko niezwykłe emocje, adrenalina i rywalizacja – to również skupienie uwagi opinii publicznej i mediów na umiejętnościach, możliwościach i profesjonalizmie polskich kierowców.

„Kierowca jest najważniejszym ogniwem transportu, środowiska i bezpieczeństwa” – mówi Leif Östling, Prezes i Dyrektor Generalny Scania – „Wykwalifikowany i zaangażowany kierowca oznacza dla transportu większą wydajność, redukcję emisji spalin, wkład w podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz wzrost rentowności firmy. Taki kierowca stanowi ogromną wartość i udowadnia, że dbałość o środowisko i wyniki finansowe mogą iść w parze”.