Już za kilka dni rozpoczną się polskie eliminacje w ramach organizowanych w tym roku, w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej – The Drivers’ Fuel Challenge. Mistrzostwa te, ruszają na rynku polskim już w dniu 26 marca w czterech lokalizacjach w południowej części kraju. Łącznie pod kątem lokalnych eliminacji konkursowych przygotowano 23 lokalizacje.

Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej jest otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od marki samochodu ciężarowego, jakim jeżdżą na co dzień ani od ich wieku lub stażu za kierownicą.

Pierwszym etapem konkursu są indywidualne jazdy konkursowe, przy czym każdy uczestnik może wykonać tylko jedną jazdę konkursową, w jednej lokalizacji wybranej spośród dostępnych.

Łącznie w Polsce przewidziano 23 takie lokalizacje, podzielone na 6 regionów. Trzej najlepsi kierowcy z każdej lokalizacji konkursowej kwalifikują się do regionalnego półfinału, których na rynku polskim odbędzie się pięć.