1 marca br. firma Scandinavian Express Poland wdrożyła system bezpieczeństwa żywności ISO 22000 w zakresie magazynowania, spedycji i transportu produktów żywieniowych.

Nowa inwestycja pozwala na skierowanie oferty logistycznej do firm działających w łańcuchu dostaw żywności od „pola po widelec” – producentów i dystrybutorów żywności, sprzętu, materiałów pakunkowych, środków czyszczących, dodatków spożywczych i składników przeznaczonych do konsumpcji.
Do obsługi tego segmentu Scandinavian Express dedykuje w chwili obecnej własną, nowoczesną flotę plandekową, którą można transportować towary sypkie, granulaty i inne materiały czy surowce – nie wymagające zastosowania chłodni ani izoterm. Jest to pierwszy krok w kierunku rozbudowy floty o tabor chłodniczy.
Biorąc pod uwagę specjalizację i doświadczenie w obsłudze Skandynawii, zarząd Scandinavian Express liczy na nawiązanie współpracy z firmami z szeroko rozumianej branży spożywczej, które działają w modelu ISO 22000 oraz biorą udział w wymianie handlowej ze Skandynawią.