W codziennej rywalizacji o zlecenia przedsiębiorstwa branży budowlanej zmuszane są do kalkulacji z coraz mniejszymi marżami, aby utrzymać się na rynku. Każda dodatkowa tona dostępnego ciężaru użytecznego przy kilku kursach dziennie szybko się opłaca i może być decydująca dla udzielenia zlecenia.
Zoptymalizowana pod względem masy aluminiowa segmentowa naczepa samowyładowcza oferowana przedsiębiorcom przez firmę Schwarzmüller to właściwa odpowiedź na to wyzwanie, która raz jeszcze potwierdza kompetencje firmy w zakresie lekkich konstrukcji.
Nowa aluminiowa segmentowa naczepa samowyładowcza firmy Schwarzmüller w połączeniu z 3-osiowym podwoziem aluminiowym waży tylko ok. 4,5 tony, a więc przy masie całkowitej wynoszącej 35 ton i objętości transportowej 23,5 m3 umożliwia ciężary użyteczne wynoszące powyżej 30 ton.
Do zastosowań czysto drogowych zalecamy naszym klientom muldę aluminiową z podwoziem aluminiowym, do zastosowań w terenie zalecamy odpowiednie podwozie stalowe, które przy ciężarze własnym wynoszącym ok. 4,8 tony również umożliwia ciężary użyteczne aż do 30 ton. Jak zwykle w przypadku wyrobów firmy Schwarzmüller, również przy tych dużych ciężarach użytecznych nie należy obawiać się żadnych kompromisów w zakresie stateczności i właściwości jezdnych.