Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali kanał przerzutowy, którym na teren Polski mogło trafić nawet 0,5 tony marihuany i haszyszu. W sprawie zatrzymano 21 osób, w tym przywódców grupy, magazynierów i dilerów. Policjanci zabezpieczyli samochody, blisko 200 tysięcy złotych w gotówce oraz zajęli konta bankowe członków grupy.

W sumie policjanci zatrzymali 21 osób związanych z tą grupą przestępczą. Część członków grupy zajmowała się przemycaniem narkotyków do Polski, inni ich rozprowadzeniem na terenie kraju, jeszcze inni kradzieżami i włamaniami do samochodów i mieszkań. Policjanci szacują, że tą drogą mogło trafić do kraju blisko pół tony głównie marihuany i haszyszu.

Dwaj mężczyźni, którzy zorganizowali kanał przerzutowy zostali zatrzymani w poniedziałek. Pierwszego z nich – 37-latka, funkcjonariusze zatrzymali na ulicy ok. 17:30 w jednej z wsi pod Pruszczem Gdańskim. Drugi, 35-latek wpadł w ręce kryminalnych około godz. 19:00 w okolicach ul. Chwarznieńskiej. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że mężczyźni szykowali się do ucieczki za granicę.